انتخاب اسم برند و دامنه اینترنتی با نام شخصی

تعداد بازدید آموزش: 959

یکی از مهم ترین مباحث در راه اندازی کسب و کار اینترنتی انتخاب برند و یا نام وبسایت است.

بسیاری از افراد همواره فکر می کنند که باید نان های بسیار شیک و مجلسی انتخاب کنند و یا در انتخاب اسم برند و یا دامنه خود چنان وسواسی به خرج می دهند که ماه ها و یا در بعضی موارد سال ها بر روی انتخاب نانم متمرکز می شوند و وقت خود را به گونه ای به هدر می دهند. در این مقاله آموزشی که برای تان آماده کرده ام، انتخاب نام و برند شخصی را مورد بررسی قرار داده ام و می خواهیم در پایان مقاله به این نکته پی ببریم که آیا استفاده از نام شخصی در برند و یا دامنه اینترنتی خودمان مناسب هست یا خیر؟

انتخاب اسم برند و دامنه اینترنتی با نام شخصی

انتخاب اسم برند با نام شخصی

می خواهم در این مقاله نمونه هایی از برندهای شخصی را مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهیم و در پایان خود شما تصمیم گیری کنید که آیا استفاده از نام شخصی می تواند راه گشای انتخاب نام برند و دامنه شما قرار بگیرد یا خیر.

از برندهای ایرانی شروع می کنیم:

HACOUPIAN(هاکوپیان)

سومبات هاکویپان ارمنی ساکن ایران در سال 1349 اقدام به تاسیس شرکت خود با نام شخصی خود کرده است. آقای هاکوپیان یک خیاط بود و اکنون در ایران بالای 24 شعبه معتبر دارد.

آجیل تواضع

آقای جلیل تواضع صاحب برند آجیل تواضع می باشد. 135 سال پیش پدرش برند تواضع را برای مغازه گوچک اجیل فروشی انتخاب کرده است. برند تواضع دارای 4 شعبه در بالا شهر تهران می باشد و از برندهای معروف آجیل در ایران است.

همانگونه که مشاهده می کنید 135 سال است که این برند با نام شخصی به حبات خود ادامه داده است و جزء برندهای معتبر ایرانی است.

فرش عظیم زاده

احد عظیم زاده یکی از بیزنس من های فرش در جهان است. او چندین بار برنده جایزه الماس در حوزه تجارت و بیزنس شده است. می توان گفت یکی از جزء ده مولتی میلیارد و فرد موفق در ایران است.

همانگونه که مشاهده می کنید آقای عظیم زاده با نام شخصی خود برند معتبر فرش عظیم زاده را نه تننها در ایران بلکه در سراسر جهان برای خود رقم زده است.

حال برویم سراغ چند برند خارجی:

HP (Hewlett Packard)

کمتر کسی در دنیا هست که نام برند hp را نشینده باشد. این برند توسط دو شریک به نام های بیل هولت و دیو پکارد ساخته شده است.

bosch (بوش)

شرکت شناخته شده لوازم خانگی در دنیا بوش هست که توسط رابرات بوش بنیان گذاری شده است.

JOHN DEERE(جان دیر)

یکی از معتبرترین برندهای اداوت کشاورزی در جهان مربوط به آقای جان دیر و شرکتش است. شرکت جان دیر جزء صد شرکت برتر آمریکا می باشد.

نمونه های بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که توسط نام شخصی خودشان توانسته اند برندی معتبر برای خود بسازند.

بنابراین به جای اینکه ماه ها و سال ها بر روی انتخاب نام دامنه اینترنتی و یا برند شخصی خودتان تمرکز کنید بهتر است که سریع آغاز به کار کنید.

مهدی علی آبادی

مدرس و مشاور راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای یادگیری بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

به این مطلب امتیاز دهید

3 اشتباه مرگبار قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید، با این 3 اشتباه کشنده که بالای 90 درصد افراد قبل از شروع انجام می دهند، آشنا شوید

3 اشتباه مرگبار قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

3 اشتباه مرگبار قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید، با این 3 اشتباه کشنده که بالای 90 درصد افراد قبل از شروع انجام می دهند، آشنا شوید

اطلاعات خود را با دقت وارد نمایید و از دانلود رایگان فایل های پیشنهادات ویژه لذت ببرید